over ons
sluiten
0321 388 777

25 maart tot 8 mei – Expositie van Drontense textielkunstenaars

algemeen

Op het Binnenplein van De Meerpaal in Dronten is momenteel een expositie te zien met kunstwerken van drie Drontense textielkunstenaars: Marjolijn van Wijk, Ellen Lodder en Inge Stasse. De tentoonstelling toont quilts en textielcollages die zijn vervaardigd door stoffen te verven, te borduren, te naaien en te schilderen.

Marjolijn van Wijk
Het werk van Marjolijn van Wijk is vaak persoonlijk van aard. Ze haalt inspiratie uit haar directe omgeving, waaronder de natuur, reizen en kunst. Veel van haar thema’s worden uitgewerkt in een serie, waarbij kleur een belangrijke rol speelt.

Ellen Lodder
Ellen Lodder haalt haar inspiratie uit de herinneringen aan haar ouders. Beelden van haar moeder achter de naaimachine of al handwerkend, en haar vader die ’s winters achter het spinnewiel zat om schapenvachten te spinnen, vormen een belangrijke bron. Ook tijdens wandelingen in de natuur, werden vogels, planten en dieren benoemd. Via al deze mooie herinneringen laat zij zich inspireren door de natuur, kleuren, gebouwen en mensen.

Inge Stasse
De textielcollages en stoffen paardjes van Inge Stasse, maker bij Rafelige Randjes, zijn gemaakt van gerecycled textiel in combinatie met nieuwe draad. Ze ontdekte dat textielkunst, met zijn zachtheid en vormbaarheid, toch een krachtig beeld kan laten zien. Haar werk kenmerkt zich door een pure en verfijnde uitstraling met een rafelig randje.

De expositie is tot en met 8 mei gratis te zien op het Binnenplein van De Meerpaal.

Werk 1: Ellen Lodder
Werk 2: Inge Stasse
Werk 3: Marjolijn van Wijk

Ellen Lodder

Inge Stasse

Marjolijn van Wijk

datum van publicatie: 25 maart 2025